Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

27 XII 2020 – Niedziela Świętej Rodziny

  1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu świątecznego wystroju naszego kościoła. Szczególne podziękowania składamy Liturgicznej Służbie Ołtarza za pomoc w ubieraniu choinki. W tym roku w naszym kościele zagościły dwie szopki bożonarodzeniowe. Aby umożliwić bezpieczne warunki do modlitwy i adoracji Bożej Dzieciny, urządziliśmy szopkę w prezbiterium kościoła i w wyremontowanej sali Oratorium. Ta w Oratorium – wykonana przez ks. Mateusza – jest ruchoma i wierzymy, że po świątecznej awarii z prądem zostanie jej przywrócona pełna sprawność. Zachęcamy aby po Mszach św. odwiedzać szopkę w oratorium i za każdym razem dostrzec nowe ruchome i poruszające się elementy.
  2. Dziękujemy za dary spożywcze oraz ofiary pieniężne składane do skarbony św. Antoniego, przeznaczone na świąteczną pomoc dla ubogich.

  3. Dziękujemy również za ofiary złożone dzisiaj na tacę, przeznaczone na budujące się kościoły w diecezji tarnowskiej. Wszystkich Parafian, Przyjaciół i Sympatyków polecamy w modlitwie dobremu Bogu. Mszę świętą w Waszej intencji odprawiliśmy / odprawimy dzisiaj o godz. 8.00.

  4. W czwartek ostatni dzień Roku Pańskiego 2020. O godz. 8.30 zostanie odprawiona Godzina Święta dla chorych i seniorów. Z racji na wprowadzone ograniczenia, w tym roku nie będzie Mszy świętej rozpoczynającej Nowy Rok o północy. W tym dniu zmianie ulega również godzina wieczornej Mszy św. i Nieszporów Eucharystycznych, które odprawimy o godz. 17.00 a o 17.30 Mszę świętą, podczas której będziemy dziękować za wszelkie łaski otrzymane od Boga w mijającym roku.

  5. W Nowy Rok będziemy przeżywać Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to święto obowiązujące. Msze święte odprawimy według porządku niedzielnego. Z racji na uroczystość w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój na Świecie, a także pierwszy piątek stycznia. Zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa wszelkie ludzkie grzechy i zniewagi.

  6. W sobotę zapraszamy do udziału w nabożeństwie pierwszych sobót. Rozpocznie się ono o godz. 8.00 śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. O 8.30 zostanie odprawiona Msza św. Po niej wysłuchamy medytacji nad jedną z tajemnic różańcowych i odmówimy część Różańca.

  7. Pierwsze dni stycznia tradycyjnie były w naszej parafii czasem wizyty kolędowej. Zgodnie z decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza w tym roku nie będzie tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich w domach. Natomiast mieszkańców poszczególnych rejonów parafii zapraszamy do modlitwy podczas wieczornych Mszy świętych w pierwszym tygodniu stycznia. Te Msze święte będą sprawowane w intencji parafian z danego rejonu i połączone z błogosławieństwem rodzin na cały rozpoczynający się Rok Pański 2021. Terminy Mszy świętych dla poszczególnych rejonów parafii zostaną podane w przyszłą niedzielę.

  8. Przypominamy, że Msze święte z naszego kościoła transmitujemy w niedziele o godz. 12.00, a także we wtorki i piątki o 18.30.

  9. Do sylwestrowego wieczoru czekamy na rozwiązanie filipińskich łamigłówek. W nagrodę można wylosować kosz pełen zdrowych ekologicznych produktów z KONFITURKI – zdrowych delikatesów.

  10. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłą w ostatnim czasie śp. Marię Kizior l. 91. Dobry Jezu a nasz Panie…

 


P O L E C A M Y: