Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

4 II 2024 – V Niedziela Zwykła

 

 

 

  1. Mszę świętą w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego kościoła odprawimy/odprawiliśmy o godz. 9.15

  2. W poniedziałek wieczorną Mszę świętą odprawimy w intencji Misji Świętych i Misjonarzy, a po Mszy będzie zmiana tajemnic różańcowych.

  3. W sobotę po wieczornej Mszy świętej, o godz. 19.19, zapraszamy na Czuwanie Modlitewne „Godzina Zachwytu nad Panem, który jest w nas zakochany”. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, poprzez piękne modlitwy i śpiewy, będziemy zachwycać się miłością Pana Jezusa. Czuwanie przeżyjemy również w duchu przygotowania do rozpoczynającego się okresu Wielkiego Postu. Po czuwaniu zapraszamy do oratorium na karnawałowe ciastko i pogaduchy.

  4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nabożeństwo czterdziestogodzinne, przygotowujące nas duchowo do Wielkiego Postu. Z tej racji po każdej Mszy świętej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Program pozostałych dni nabożeństwa podamy w przyszłą niedzielę.

  5. W dniach od 15 do 17 lutego zapraszamy na Męskie Nocne Rekolekcje. Szczegóły na plakatach

  6. Przed kościołem – a w przypadku deszczu w Oratorium – można nabyć album z dekoracjami kwiatowymi z naszego kościoła. W perspektywie zbliżających się Walentynek może to być wyjątkowo oryginalny prezent bukietów kwiatowych dla ukochanych osób. Jest to również propozycja na nietypowy upominek imieninowy czy też z okazji zbliżających się świąt. Na pewno, kiedy zagości w Waszych domach, będzie pamiątką świątyni, z którą wiążecie swoje duchowe życie. Koszt albumu to 70 zł.

  7. Wczoraj miały miejsce Mistrzostwa Liturgicznej Służby Ołtarza Dekanatu Tarnów-Południe w piłce nożnej. Nasi ministranci i lektorzy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych. Z radością informujemy o ich sukcesach: ministranci i lektorzy młodsi po zaciętej walce zajęli miejsca tuż za podium, natomiast lektorzy starsi w pięknym stylu zajęli 3 miejsce. Wszystkim naszym piłkarzom oraz ich trenerowi, ks. Mirosławowi, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz Bożej opieki.

  8. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłe w ubiegłym tygodniu śp. Józefę DUBAREK l. 96 z ul. Matejki oraz śp. Irenę CURYŁO l. 84. Dobry Jezu a nasz Panie…