Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

6 XII 2020 – II Niedziela Adwentu

 1. Dziś przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 2. Mszę świętą w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego kościoła odprawimy/odprawiliśmy o godz. 9.15.

 3. Zapraszamy do udziału w Roratach. Odprawiane są one od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, a w soboty o godz. 8.30. Pół godziny przed Roratami śpiewamy Godzinki
  o Niepokalanym Poczęciu NMP.

 4. Jutro wieczorną Mszę świętą odprawimy w intencji Misji Świętych i Misjonarzy. Po Mszy będzie zmiana tajemnic dla Róż Różańcowych.

 5. We wtorek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte odprawimy jak w dzień powszedni. O godz. 12.00 zapraszamy do naszego kościoła na prywatną modlitwę w ramach tzw. „Godziny Łaski” – jest to praktyka związana z objawieniami Matki Bożej we włoskiej miejscowości Montichiari. Maryja obiecała, że ten, kto w Uroczystość Jej Niepokalanego Poczęcia będzie modlił się między godziną 12.00 a 13.00, wyprosi wiele łask dla duszy i ciała, nawrócenie dla wielu grzeszników i poruszenie dusz zatwardziałych, a Jezus okaże grzesznikom wielkie miłosierdzie. Jeśli ktoś nie może przyjść do kościoła, może w tej godzinie modlić się w domu, do czego gorąco zachęcamy.

 6. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza święta Duszpasterstwa Niewidomych.

 7. Oratorium Dorosłych proponuje na naszej stronie „1 zdanie na 1 dzień” – prostą praktykę duchową zaczerpniętą z duchowości św. Filipa Neri.

 8. Przypominamy, że Msze święte z naszego kościoła transmitujemy
  w niedziele o godz.00, a także we wtorki i piątki o 18.30.

 9. W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki na wigilijny stół oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas”. Minimalna ofiara za świecę to 6 zł. Od jutra przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie wystawiony kosz, do którego można będzie składać niepsującą się żywność na świąteczne paczki dla ubogich. Ofiary pieniężne na świąteczną pomoc dla ubogich prosimy składać do skarbonki św. Antoniego.

 10. Nagrodę za listopadowe łamigłówki – pyszne dania z restauracji „Podzamcze” – wylosowali: Błażej Ciepliński i Jakub Gacoń, gratulujemy! W grudniu, poprawnie rozwiązując SKRZYŻOWANE, można wygrać kosz pełen zdrowych, ekologicznych produktów z KONFITURKI – ZDROWYCH DELIKATESÓW. Zapraszamy!

 11. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłą w ostatnim czasie:
  śp. Janinę Otfinowską l. 94 z ul. Piłsudskiego.
  Dobry Jezu a nasz Panie…