Aktualności

Niedziela Palmowa (2017.04.09)

1.    Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie jako jałmużna wielkopostna.
 

2.    Mszę świętą w intencji naszych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków odprawimy/odprawiliśmy o godz. 10.30.
 

3.    Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Wygłosi je ks. dr hab. Tadeusz Pabjan. Pierwsze nauki rekolekcyjne będą o 16.30 i 20.00, natomiast podczas Gorzkich Żali o godz. 18.00 rekolekcjonista wygłosi kazanie pasyjne. W poniedziałek i wtorek nauki rekolekcyjne będą o 9.00, 17.00 i 20.00. Pół godziny przed nauką zostanie odprawiona Msza święta. Środa to dzień spowiedzi rekolekcyjnej i zakończenia rekolekcji. W tym dniu nauki będą głoszone podczas Mszy świętych o godz. 8.30, 17.00 i 19.00. Do spowiedzi będzie można przystąpić rano od 6.30 do 9.00 oraz po południu – od 15.00 do 17.00 i od 18.00 do 19.00. Szczególnie zachęcamy do przystąpienia do sakramentu pokuty w godzinach popołudniowych, gdyż wtedy spowiadać będzie więcej księży – oprócz kapłanów z naszej wspólnoty będą również księża z dekanatu Tarnów-Południe. Z racji rekolekcji od poniedziałku do środy nie będzie Mszy świętej wieczornej o 18.30. Wtorkowa nowenna będzie o 19.30. Szczegółowy program rekolekcji znajduje się na plakatach i na naszej stronie internetowej. Gorąco prosimy o modlitwę w intencji ojca rekolekcjonisty oraz o to, aby te duchowe ćwiczenia wydały w życiu każdej i każdego z nas obfite owoce.
 

4.    W poniedziałek o godz. 19.30 odprawimy Mszę świętą w intencji Misji Świętych i Misjonarzy. Wyjątkowo, z racji na rekolekcje, zmiana tajemnic dla Wspólnoty Misyjnej i Róż Różańcowych będzie przed Mszą świętą, o godz. 19.20.
 

5.    We wtorek udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Odwiedziny rozpoczną się o godz. 8.00. Adresy chorych można zgłaszać jeszcze dzisiaj w zakrystii.
 

6.    Okazja do spowiedzi w Triduum Paschalnym będzie w następujących godzinach: w Wielki Czwartek od 6.30 do 18.00, w Wielki Piątek od 6.30 do 16.00, w Wielką Sobotę od 6.30 do 12.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.
 

7.    Obchody Świętego Triduum Paschalnego w naszym kościele przedstawiają się następująco:

  •     W Wielki Czwartek: o 8.00 rano Ciemna Jutrznia; o 18.30 Msza święta Wieczerzy Pańskiej. Adoracja w Ciemnicy do 22.00.
  •     W Wielki Piątek: o 8.00 rano Ciemna Jutrznia; o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i rozpoczęcie Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia; o 16.00 Droga Krzyżowa; o 17.00 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej, a po jej zakończeniu odśpiewamy Gorzkie Żale. Adoracja w Grobie Pańskim potrwa całą noc. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Zachęcamy również do zachowania tradycyjnego postu w Wielką Sobotę, aż do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej. Ofiary składane przy okazji adoracji Krzyża są przeznaczone na pomoc dla chrześcijan w Ziemi Świętej.
  •     W Wielką Sobotę, o godz. 8.00 Ciemna Jutrznia i poświęcenie wody. O 15.00 Koronka w drugi dzień Nowenny do Bożego Miłosierdzia. Błogosławieństwo pokarmów od godz. 9.00 do 17.00.
  •     Obchód Niedzieli Zmartwychwstania rozpoczniemy Uroczystą Wigilią Paschalną w sobotę o godz. 21.00. Po Mszy świętej przejdziemy w procesji rezurekcyjnej ulicami: Piłsudskiego, Wałową, Legionów i Piłsudskiego. Na Wigilię Paschalną prosimy przynieść ze sobą świece. Można również przynieść zniszczone dewocjonalia, które posłużą do rozpalenia nowego ognia na początku Liturgii Zmartwychwstania Pańskiego. Msze święte w Niedzielę Zmartwychwstania odprawimy według zwykłego porządku niedzielnego. Koronka w trzeci dzień Nowenny do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. O 17.00 zostanie odprawiona Msza święta Duszpasterstwa Nauczycieli i Wychowawców.
  •     W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte również odprawimy jak w niedzielę. Ofiary składane na tacę w tym dniu są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Koronka w czwarty dzień Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

8.    W zakrystii można jeszcze nabywać wielkanocne baranki i paschaliki Caritas. Minimalna ofiara to 5 zł. Ofiary pieniężne na świąteczną pomoc dla ubogich prosimy składać do skarbonki św. Antoniego. Do środy, przy ołtarzu Matki Bożej jest wystawiony kosz na niepsującą się żywność dla ubogich. Ofiary na świąteczny wystrój kościoła, Ciemnicy i Bożego Grobu prosimy składać do skarbonki św. Filipa. Obie skarbonki znajdują się w filarach ściany po prawej stronie kościoła.
 

9.    W Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. Sprawy pilne, takie jak pogrzeb czy wezwanie do chorego, załatwia ksiądz dyżurny.