Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

8 X 2023 – XXVII Niedziela Zwykła

 

 

1. Mszę świętą w intencji naszych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków odprawimy/ odprawiliśmy o godz. 9.15

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Są one odprawiane przez cały październik o godz. 18.00. Przypominamy, że za pobożne odmówienie części Różańca w kościele można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 12.00 będziemy modlić się w intencji ks. Edwina Przeszłowskiego COr z okazji jego imienin.

4. Również w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XXIII Dzień Papieski. Z tej racji przed kościołem prowadzona będzie zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.

5. Ponadto w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza święta Duszpasterstwa Nauczycieli i Wychowawców. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę są przeznaczone na pokrycie kosztów renowacji obrazu Jezusa Ukrzyżowanego.

6. Kartki z imionami zmarłych na wypominki listopadowe można składać przez cały październik w zakrystii lub w kancelarii.

7. Parafia św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej zaprasza do udziału w nocnym czuwaniu przed Odpustem Fatimskim. Czuwanie dla naszej wspólnoty rozpocznie się w sobotę o godzinie 22:00.

8. W poniedziałek w liturgii będziemy wspominać świętego filipina Jana Henryka Newmana, a w czwartek minie 4 lata od jego kanonizacji. Z tej okazji na naszej stronie internetowej proponujemy matematyczną zagadkę związaną z naszym Kardynałem. Ufamy, że wkrótce o Newmanie zrobi się u nas głośno.

9. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Józefa BEDNARZA l. 83, Lucynę WAJRAK l. 84, Teresę ONUFERO l. 74, Tadeusza BARANOWSKIEGO l. 81 oraz Janinę KŁĘK l. 85. 

 

 

 

 

 

 

 


P O L E C A M Y: