Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

31 XII 2023 – Niedziela Świętej Rodziny

 

 

  1. Dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy na Nieszpory, a po nich o godz. 18.30 odprawimy Mszę świętą w intencji naszych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków, dziękczynną za wszelkie łaski otrzymane od Boga w mijającym roku. Przypominamy, że w dniu dzisiejszym nie ma Mszy świętej o godz. 20.30. Natomiast o północy zapraszamy na Mszę świętą rozpoczynającą Nowy Rok.

  2. Jutro przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to święto obowiązujące. Msze święte odprawimy według porządku niedzielnego. O godz. 18.30 odprawimy Mszę świętą w intencji Misji Świętych i Misjonarzy. Po Mszy będzie zmiana tajemnic różańcowych.

  3. We wtorek rozpoczynamy w naszej parafii wizytę kolędową. Jej program znajduje się na stoliku pod chórem oraz na naszej stronie filipini.eu. Kolędę zaczynamy codziennie o godz. 16.00, chyba że w poszczególnych przypadkach na rozkładzie zaznaczono późniejszą godzinę. Prosimy, aby o terminie wizyty kolędowej przypomnieć swoim sąsiadom, szczególnie starszym i chorym, którzy nie wychodzą z domów. Pragniemy, aby nasza wizyta w Państwa domach była czasem wspólnej modlitwy, błogosławieństwa i duszpasterskiej rozmowy, dlatego prosimy, aby w czasie odwiedzin nie wręczać nam żadnych ofiar. Można to uczynić zgodnie z przyjętym zwyczajem w kopercie na tacę. Ofiary te przeznaczymy na zakup i montaż nowoczesnych, przejrzystych ekranów do wyświetlania tekstów pieśni w naszym kościele. Bóg zapłać za wszelką życzliwość w tej sprawie.

  4.  Kancelaria parafialna przez cały okres kolędowy, do 12 stycznia włącznie, jest czynna tylko przed południem. Sprawy pilne, takie jak pogrzeb czy wezwanie do chorego, załatwia ksiądz dyżurny.

  5.  Kolejne spotkanie Oratorium Tańca będzie w czwartek po wieczornej Mszy świętej – o godz. 19.15 – w Auli św. Filipa Neri. Tanecznym krokiem, radośnie wejdziemy w Nowy Rok, uwielbiając Pana Boga i upraszając Jego łask. Serdecznie zapraszamy.

  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota stycznia. W czwartek o godz. 8.30 zostanie odprawiona Godzina Święta dla chorych i seniorów. W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i na dodatkową Mszę świętą o 15.30. Ze spowiedzi można skorzystać codziennie od 6.30 do 9.00. Dodatkowo będziemy spowiadać w piątek od 15.00. W czasie wizyty kolędowej nie będzie spowiedzi w czasie wieczornych Mszy świętych.

  7. W sobotę przeżywać będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie nazywaną Świętem Trzech Króli. Jest to święto obowiązujące. Msze święte odprawimy według porządku niedzielnego. Poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy będzie na każdej Mszy świętej. Ofiary na tacę w tym dniu są przeznaczone na potrzeby misji świętych. Po każdej Mszy świętej przed kościołem Liturgiczna Służba Ołtarza będzie rozprowadzać własnoręcznie przygotowane zestawy kadzidła i kredy. Dochód przeznaczymy na dofinansowanie zimowego wyjazdu rekolekcyjno-wypoczynkowego ministrantów i lektorów. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

  8. Z racji na Święto Trzech Króli w sobotę wyjątkowo nie będzie nabożeństwa pierwszych sobót. Zachęcamy jednak do przystąpienia do sakramentu pokuty, przyjęcia Komunii świętej wynagradzającej oraz do wypełnienia pozostałych warunków nabożeństwa pierwszosobotniego jakimi są: odmówienie jednej części różańca i 15-minutowe rozważanie tajemnic różańcowych. Nagranie rozważań będzie można odsłuchać na naszej stronie internetowej filipini.eu.

  9. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłą w ubiegłą tygodniu: śp. Aleksandrę ŻURAK l. 62 z ul. Rogoyskiego. Dobry Jezu a nasz Panie…