Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

6 IX 2020 – XXIII Niedziela Zwykła

  1. Mszę świętą w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego kościoła odprawimy/odprawiliśmy o godz. 9.15. Przypominamy, że od dzisiaj do porządku niedzielnych Mszy świętych powraca Msza o godz. 15.30. Pozostałe Msze święte, jeszcze do końca września, odprawiamy według harmonogramu letniego.

  2. W poniedziałek wieczorną Mszę świętą odprawimy w intencji Misji Świętych i Misjonarzy. Po Mszy będzie zmiana tajemnic dla Wspólnoty Misyjnej i Róż Różańcowych.

  3. We wtorek przypada Uroczystość Narodzenia NMP – główne święto patronalne naszej diecezji. Uroczystość ta rozpoczyna tygodniowy odpust w tarnowskiej katedrze.

  4. Zbliża się uroczystość odpustowa ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. W ramach duchowego przygotowania do odpustu zapraszamy do udziału w czuwaniu modlitewnym „Godzina Zachwytu nad Krzyżem”, które odbędzie się w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św., około 19.30. Z racji na epidemię w tym roku nie będzie tradycyjnej Drogi Krzyżowej ulicami parafii. Uroczysta Suma Odpustowa będzie celebrowana w poniedziałek 14 września o godz. 19.00. Przewodniczył jej będzie i homilię wygłosi ks. dr Tadeusz Michalik – nowy proboszcz Parafii Św. Józefa Rzemieślnika w Tarnowcu. Wszystkich naszych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków zapraszamy do wspólnej modlitwy.

  5. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 10.30 będzie miała miejsce przeniesiona z maja uroczystość przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej przez dzieci z klasy czwartej. Bardzo prosimy, aby wybrać inną godzinę uczestnictwa we Mszy świętej, tak aby pozostawić miejsce dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin, i aby mogły zostać zachowane zasady bezpieczeństwa sanitarnego. Z tego powodu nawa główna kościoła będzie zarezerwowana wyłącznie dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców, zaś nawy boczne i ogród pozostawmy dla rodzin dzieci. Dziękujemy za zrozumienie tej sprawy.

  6. Również w przyszłą niedzielę o godz. 14.00 zostanie odprawiona pierwsza po wakacjach Msza święta Duszpasterstwa Niewidomych.

  7. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy VIII odbędzie się w sobotę 12 września o godz. 17.00 w klasztorze. Trwają zapisy uczniów z klasy VII z naszej parafii, którzy chcą przygotowywać się do sakramentu bierzmowania. Zapisy w kancelarii parafialnej do 20 września.

  8. Różaniec w intencji ustania epidemii odmawiamy w dni powszednie po wieczornej Mszy świętej.

  9. Nagrody za sierpniowe SKRZYŻOWANE – coś naprawdę smacznego w Kawiarni SOFA – wylosowali: Iwo Smorczewski i Kamila Zając; gratulacje! Na naszej stronie są już łamigłówki na wrzesień; czekają też nagrody: bilety na SPEED RACE TARNÓW, na pełną doznań, szybką i bezpieczną jazdę na gokartach.