Ogłoszenia duszpasterskie

15 IX 2019 – XXIV Niedziela Zwykła

  1. Dziękujemy za wspólną modlitwę wszystkim, którzy w miniony piątek uczestniczyli w Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii, a wczoraj w Uroczystości Odpustowej ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego.
  2. Mszę świętą w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego kościoła odprawimy/odprawiliśmy o godz. 8.00.
  3. Dziś przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary.
  4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 12.00 będziemy modlić się w intencji ks. Mateusza Kiwiora COr, który w tym tygodniu obchodzi imieniny.
  5. Przypominamy, że jeszcze do piątku trwają zapisy uczniów z klas VII z terenu naszej parafii, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Zapisy są prowadzone w kancelarii parafialnej.
  6. Spotkania Liturgicznej Służby Ołtarza w nowym roku szkolnym odbywają się w soboty w klasztorze: ministranci – o godz. 9.45, lektorzy – o godz. 10.30. Na spotkania zapraszamy również nowych chłopców, którzy pragną służyć Panu Bogu przy ołtarzu jako ministranci i lektorzy.
  7. W miniony czwartek zainaugurowaliśmy Oratorium Tańca. Atmosfera na spotkaniu jest niesamowita, a Pan Bóg po stokroć uwielbiony. Nadal serdecznie zapraszamy każdego, kto nie dał rady przybyć na pierwsze spotkanie, a ma pragnienie wielbienia Boga całym sobą we wspólnocie pełnej radości. Kolejne spotkanie w najbliższy czwartek po wieczornej Mszy świętej w Auli Św. Filipa.
  8. Ruch „Spotkania Małżeńskie” zaprasza narzeczonych na wyjątkowy kurs przedmałżeński pod tytułem „Wieczory dla zakochanych”. Są to warsztaty wzajemnej komunikacji, słuchania i rozumienia siebie w dialogu narzeczeńskim. Warsztaty obejmują 9 cotygodniowych spotkań. Rozpoczęcie w niedzielę 6 października o godz. 18.00 w Auli Św. Filipa pod ogrodem. Szczegółowe informacje na temat warsztatów oraz zapisów znajdują się na plakatach i na naszej stronie filipini.eu.