Ogłoszenia duszpasterskie

17 V 2020 – VI Niedziela Wielkanocna

 1. Zgodnie z nowym rozporządzeniem od dzisiaj w naszym kościele może równocześnie przebywać już 60 osób. Dla wszystkich, którzy pozostają w domach, prowadzimy internetowe transmisje Mszy świętych – w niedziele o 10.30, a od poniedziałku do piątku o 19.00.

 2. Mszę świętą w intencji naszych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków odprawimy / odprawiliśmy o godz. 12.00.

 3. Zachęcamy do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem podczas godzinnych adoracji w ciszy, które odbywają się od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy świętej. W czasie adoracji można przystąpić do spowiedzi, a po adoracji przyjąć Komunię świętą. O godz. 20.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej
  w intencji ustania epidemii.

 4. Przypominamy, że okres Komunii św. wielkanocnej kończy się w Niedzielę Trójcy Przenajświętszej, tj. 7 czerwca. Zachęcamy do przystępowania do sakramentu pokuty i do przyjmowania Komunii świętej.

 5. Nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie po Mszach świętych o 8.30 i 19.00, a w niedziele po każdej Mszy świętej.

 6. Dziś rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Św. Filipa Neri – założyciela i patrona naszej Kongregacji oraz Patrona Parafii. Modlitwę nowenny na każdy dzień można znaleźć na naszej stronie internetowej. Uroczystość ku czci Św. Filipa Neri będziemy obchodzić we wtorek 26 maja.

 7. W piątek rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada w niedzielę 31 maja. Modlitwa nowenny będzie odmawiana w ramach adoracji po nabożeństwach majowych.

 8. Zgodnie z rozporządzeniem Biskupa Tarnowskiego przywrócone zostają wizyty duszpasterskie u chorych. Bardzo prosimy osoby chore, do których udawaliśmy się z wizytą, lub ich opiekunów, o kontakt z nami i potwierdzenie chęci przyjęcia kapłana z posługą sakramentalną.

 9. Z przykrością informujemy, że w minionym tygodniu na budowie nowego Oratorium mieliśmy włamanie rabunkowe. Złodzieje ukradli sprzęt firmy budowlanej i rynny miedziane z dachu Oratorium. Dziękujemy Policji za profesjonalną interwencję i liczymy na skuteczne ujęcie sprawców.

 10. Przykre okazały się też rachunki rozliczające koniec okresu zimowego za ogrzewanie naszego kościoła, które otrzymaliśmy do zapłaty.

 11. Cały czas trwają prace wykończeniowe przy rozbudowie Oratorium. W tym tygodniu ma być ukończona szklana elewacja nowego budynku. A w starym Oratorium prawie zakończyliśmy prace konserwatorskie. Cieszy nas, że odnowione malowidła prezbiterium urzekają swym pięknem. Czekamy jeszcze na powrót z pracowni konserwatorskiej zabytkowego ołtarza. W związku z tymi pracami mamy do zapłacenia potężne należności. Dlatego zwracamy się do Was z ogromną prośbą o finansowe wsparcie. Można to uczynić przez ofiary wpłacane na nasze konto bankowe – jego numer jest podany na naszej stronie internetowej – czy też składane do skarbonki Św. Filipa i skarbonki pod chórem z napisem: „Ofiara na tacę”. Rozumiemy trudną sytuację wszystkich, jednak z nadzieją liczymy, że i tym razem
  z pomocą naszych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków damy radę przezwyciężyć wszelkie trudności. Już dziś z serca Wam dziękujemy.

 12. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ubiegłym tygodniu:
 • + Marię Sajdak l. 70 z ul. Grottgera,
 • + Annę Rudolf-Sławińską l. 91 z ul. Asnyka,
 • + Irenę Majewską-Chruściel l. 74,
 • + Waldemara Augustyna l. 53 z ul. Asnyka.
  Dobry Jezu a nasz Panie…