Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

1 XI 2020 – Uroczystość Wszystkich Świętych

  1. Mszę świętą w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków odprawimy / odprawiliśmy dzisiaj o godz. 9.15.

  2. Jutro przypada Dzień Zaduszny, czyli wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze święte odprawimy jak w dzień powszedni. Podczas Mszy świętej o godz. 8.30 będziemy modlić się w intencji zmarłych Kapłanów, Braci i Pracowników naszej Kongregacji, natomiast o 18.30 w intencji zmarłych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego Kościoła. Ponadto jutro wieczorna Msza święta będzie odprawiona w intencji Misji Świętych i Misjonarzy, a po niej będzie zmiana tajemnic dla Wspólnoty Misyjnej i Róż Różańcowych.

  3. Zgodnie z decyzją Ojca Świętego, z racji na epidemię, odpust zupełny za zmarłych, który można było zwykle uzyskać za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych od 1 do 8 listopada, w tym roku będzie można zyskać przez cały listopad. Chodzi o to, aby w rozłożyć w czasie swoje wizyty na cmentarzach i uniknąć dużych skupisk ludzi. Ponadto osoby starsze, chore i te, które pozostają w domach, mogą uzyskać odpust zupełny na drodze duchowej łączności ze wspólnotą wiernych i modlitwy za zmarłych.

  4. Wypominki listopadowe w naszym kościele będą odczytywane codziennie, począwszy od jutra, o godz. 18.00. Po ich odczytaniu będziemy modlić się za zmarłych, odmawiając część Różańca. Dodatkowo w intencji wszystkich zmarłych wypominanych w naszym kościele codziennie, przez cały listopad, odprawiamy Mszę świętą, która w tym tygodniu będzie o godz. 18.30. W zakrystii lub w kancelarii nadal można składać kartki z imionami zmarłych na listopadowe wypominki.

  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota listopada. W czwartek o godz. 8.30 zostanie odprawiona Godzina Święta dla chorych i seniorów. W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i na dodatkową Mszę świętą o 15.30. Ze spowiedzi można skorzystać codziennie od 6.30 do 9.00 i podczas wieczornej Mszy świętej. Dodatkowo będziemy spowiadać w czwartek od 17.00, a w piątek od 15.00. W sobotę zapraszamy do udziału w nabożeństwie pierwszych sobót. O godz. 8.00 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O 8.30 będzie Msza św., a po niej medytacja i część Różańca.

  6. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza Święta Duszpasterstwa Niewidomych. Również w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej racji przed kościołem prowadzona będzie zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”.

  7. Transmisje Mszy świętych z naszego kościoła prowadzimy we wtorki i w piątki o 18.30 oraz w niedziele o 12.00.

  8. Nagrody za SKRZYŻOWANE wylosowali: karnet do WROTKARNI- Kamila Wójcik; pachnącą nagrodę z LEWENDOWEGO ZAKĄTKA – Jan Wiejaczka. Gratulujemy! Na zwycięzców listopadowych łamigłówek czekają pyszne dania z Restauracji „PODZAMCZE”. Zapraszamy!