Ogłoszenia duszpasterskie

8 XII 2019 – II Niedziela Adwentu, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

 1. Dziś przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 2. Mszę świętą w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego kościoła odprawimy / odprawiliśmy o godz. 6.30.
 3. Zapraszamy do udziału w Roratach. Odprawiane są one od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, a w soboty o godz. 8.30. Pół godziny przed Roratami śpiewane są Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Przypominamy, że dzieci uczęszczające na Roraty z lampionami zbierają elementy adwentowej układanki, a za jej ułożenie na koniec Adwentu otrzymają nagrodę. Jeśli ktoś przeoczył Roraty, na których był rozdawany szablon układanki bądź któryś z elementów, nadal może je uzyskać w zakrystii w zamian za spełnienie dobrego uczynku.
 4. Przypominamy również o trwającej akcji „Filipowy Kalendarz Adwentowy – 24 zadania na czas oczekiwania”. Codziennie na naszej stronie internetowej i facebooku pojawiają się nowe zadanie do wykonania, będące inspiracją do systematycznej, adwentowej pracy nad sobą.
 5. Kolejny przystanek w pielgrzymce do siedmiu klasztorów żeńskich Tarnowa będzie miał miejsce w najbliższy czwartek po wieczornej Mszy świętej. Tym razem pielgrzymować będziemy niedaleko, bo do naszej Auli Św. Filipa pod ogrodem. Tam spotkamy się z Siostrami Urszulankami Serca Jezusa Konającego, prowadzącymi w Tarnowie przy ul. Mościckiego Dom Samotnej Matki. Przypominamy o trwającej w związku z tą wizytą akcji „Mleko od Mikołaja”. Jej celem jest zebranie zapasów mleka w proszku dla dzieci, które znajdują się w Domu Samotnej Matki. Informację o rodzaju mleka używanego w Domu znajdują się na naszej stronie. Dziękujemy wszystkim, którzy już włączyli się w tę akcję i zachęcamy pozostałych, aby jeszcze do czwartku sprawić dzieciom mikołajowy prezent. W związku ze spotkaniem z Siostrami Urszulankami w ten czwartek wyjątkowo nie będzie spotkania Oratorium Tańca 🙁
 6. W sobotę po wieczornej Mszy świętej, około godz. 19.19, zapraszamy na kolejne Oratorium Wieczorne pod hasłem „Godzina Zachwytu”. Tym razem będziemy zachwycać się Panem w związku z Jego zbliżającym się przyjściem do nas. Będziemy czuwać przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, rozważając teksty Ojców Kościoła dotyczące adwentowego oczekiwania i wychwalając Pana Jezusa pięknymi śpiewami. Serdecznie zapraszamy.
 7. Z radością informujemy, że w ostatnim czasie dwóch młodzieńców z naszej Liturgicznej Służby Ołtarza przyjęło w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie posługę lektora. Natomiast w przyszłą niedzielę w naszym kościele podczas Mszy świętej o godz. 12.00 grupa chłopców przyjmie posługę ministranta. Prosimy o modlitwę w ich intencji, aby poprzez służbę przy ołtarzu wzrastali w łasce Bożej. Zachęcamy również do wstępowania w szeregi naszej Liturgicznej Służby Ołtarza nowych chłopców, którzy chcieliby służyć jako ministranci lub lektorzy. W tej sprawie prosimy o kontakt z ks. Mirkiem.
 8. Ponadto w niedzielę o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza święta Duszpasterstwa Nauczycieli i Wychowawców.
 9. Od jutra przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie wystawiony kosz, do którego prosimy składać niepsującą się żywność na świąteczne paczki dla ubogich. Ofiary pieniężne na przygotowanie paczek żywnościowych dla ubogich prosimy składać do skarbony św. Antoniego.
 10. W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki na wigilijny stół oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas”. Minimalna ofiara za świecę to 5 zł. Wszelkie ofiary ponad tę kwotę są przeznaczone na pomoc podopiecznym naszego parafialnego oddziału „Caritas”.
 11. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłe w ubiegłym tygodniu: śp. Joannę Krzyżanowską l. 59 z ul. Grottgera oraz śp. Barbarę Szczepańską l. 82
  z ul. PCK. Dobry Jezu a nasz Panie…