Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

31 III 2024 – Wielkanoc

 

 

 

 

  1. Mszę świętą w intencji naszych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków odprawiliśmy podczas Wigilii Paschalnej o godz. 21.00.

  2. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze święte odprawimy według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Uniwersytet Jana Pawła II. Msza święta w intencji Misji świętych i misjonarzy oraz zmiana tajemnic różańcowych będzie w poniedziałek 8 kwietnia.

  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota kwietnia. W czwartek o godz. 8.30 zapraszamy na comiesięczną Godzinę Świętą dla chorych i seniorów oraz na kolejne spotkanie Oratorium Tańca, które odbędzie się o godz. 19.15 w Auli św. Filipa.

  4. W piątek zapraszamy o godz. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i na Mszę świętą o 15.30. Ze spowiedzi można skorzystać codziennie od 6.30 do 9.00 i podczas wieczornej Mszy świętej. Dodatkowo będziemy spowiadać w czwartek od 17.00, a w piątek od 15.00. W piątek, z racji Oktawy Wielkanocy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  5. W sobotę o 8.30 zapraszamy na nabożeństwo pierwszych sobót.

  6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Święto Bożego Miłosierdzia. Przed kościołem prowadzona będzie zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.

  7. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania obchodów Świąt Wielkanocnych w naszym kościele. Dziękujemy za dary materialne i ofiary składane do skarbonki św. Antoniego na świąteczną pomoc dla ubogich. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Ciemnicy, Bożego Grobu i kościoła. Dziękujemy również za ofiary składane przy Adoracji Krzyża w Wielki Piątek i Wielką Sobotę, przeznaczone na pomoc chrześcijanom w Ziemi Świętej. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu świątecznej dekoracji naszego kościoła. Szczególne podziękowania składamy siostrze Małgorzacie i pani Karolinie. Dziękujemy również panu Jackowi za wykonanie zdjęć podczas obchodów Świętego Triduum. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie liturgii i oprawy muzycznej w czasie Triduum: Liturgicznej Służbie Ołtarza, czytającym lekcje; panu organiście, muzykom, śpiewakom i dyrygentce naszego Oratoryjnego Chóru „Paradiso”. Dziękujemy Wam, drodzy Bracia i Siostry, za pobożny i liczny udział w poszczególnych obchodach Triduum Paschalnego. Wszystkich obejmujemy naszą wdzięczną modlitwą i prosimy Zmartwychwstałego Pana, by raczył hojnie wynagrodzić Wasz zapał i trud wokół spraw Bożych, obdarzając wiarą, nadzieją i miłością, a kiedyś radością spotkania z Nim w Jego Królestwie. Niech Chrystus Zmartwychwstały Wam błogosławi!

  8. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ubiegłym tygodniu śp. Stanisławę LUSZTYN l. 85 z ul. Grottgera oraz śp. Zofię WRONĘ l. 89 z ul. Asnyka. Dobry Jezu a nasz Panie…