Ogłoszenia duszpasterskie

6 X 2019 – XXVII Niedziela Zwykła

 1. Z radością informujemy, że wczoraj nasz współbrat kleryk Patryk Żelichowski przyjął sutannę. Prosimy o modlitwę w jego intencji, aby wytrwał w powołaniu i podążał w swoim życiu za przykładem Św. Filipa Neri.
 2. Msza święta w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego Kościoła zostanie/została odprawiona o godz. 9.15.
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Są one odprawiane przez cały październik o godz. 18.00. Przypominamy, że za pobożne odmówienie części Różańca w kościele można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. Od wczoraj w naszej wspólnocie przeżywamy peregrynację kopii słynącej łaskami Piety z tarnowskiej katedry. Gorąco wszystkich zachęcamy do modlitwy przed cudowną figurą. Peregrynację zakończymy w piątek w katedrze Mszą świętą o 18.00 pod przewodnictwem naszego Superiora i Proboszcza. Po Mszy świętej wyruszy procesja z figurą Piety wokół katedry. Zapraszamy wszystkich naszych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków do udziału w tym wydarzeniu.
 5. W poniedziałek wieczorną Mszę świętą odprawimy w intencji Misji Świętych i Misjonarzy. Po Mszy będzie zmiana tajemnic dla Wspólnoty Misyjnej i Róż Różańcowych.
 6. Pierwsze październikowe Oratorium Tańca odbędzie się w najbliższy czwartek w Auli Św. Filipa o godz. 19.15.
 7. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania odbędzie się w najbliższą sobotę w klasztorze. Młodzież z klasy VII zapraszamy na godzinę 17.00, a z klasy VIII na godzinę 18.00.
 8. W przyszłą niedzielę cały filipiński świat będzie przeżywał radość z kanonizacji czwartego w historii filipina, kard. Jana Henryka Newmana COr. Uroczysta Msza święta na placu Św. Piotra pod przewodnictwem papieża Franciszka, połączona
  z ogłoszeniem nowego świętego, rozpocznie się o godz. 10.00. W ramach duchowego przygotowania do tego wydarzenia codziennie podczas każdej Mszy świętej odprawiamy nowennę za przyczyną kard. Newmana. Modlitwę nowenny można znaleźć także na naszej stronie internetowej. Natomiast w sobotę
  12 października, dzień przed kanonizacją, zapraszamy do naszego kościoła na godz. 19.15 na czuwanie modlitewne z bł. kard. Newmanem, podczas którego będziemy dziękować Bogu za dar wyniesienia go na ołtarze, modlić się jego tekstami i prosić za jego wstawiennictwem o potrzebne dla nas łaski.
 9. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 12.00 będziemy modlić się w int. ks. Edwina Przeszłowskiego COr z okazji jego imienin. O godz. 14.00 natomiast zostanie odprawiona Msza św. Duszpasterstwa Niewidomych.
 10. Również w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać 19. Dzień Papieski. Z tej racji przed kościołem prowadzona będzie zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.
 11. Parafia św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej zaprasza naszą wspólnotę do udziału w nocnym czuwaniu przed Odpustem Fatimskim. Czuwanie dla naszej wspólnoty rozpocznie się o północy z soboty na niedzielę.
 12. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłą w ubiegłym tygodniu śp. Władysławę Rhein 81 z ul. Rogoyskiego. Dobry Jezu a nasz Panie…