Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

29 X 2023 – Uroczystość Poświęcenia Świątyni

 

 

  1. Msza święta w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego Kościoła zostanie/została odprawiona o godz. 9.15

  2. W środę będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte odprawimy według porządku niedzielnego. Nieszpory za zmarłych w naszym kościele będą o godz. 18.00. Bezpośrednio po Nieszporach tradycyjnie zapraszamy do wspólnej modlitwy przy grobowcu Księży Filipinów na Starym Cmentarzu.

  3. W czwartek przypada Dzień Zaduszny, czyli wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze święte odprawimy jak w dzień powszedni. Podczas Mszy świętej o godz. 8.30 będziemy modlić się w intencji zmarłych Kapłanów, Braci i Pracowników naszej Kongregacji, natomiast o 18.30 w intencji zmarłych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego Kościoła.

  4. Wypominki listopadowe w naszym kościele będą odczytywane codziennie, począwszy od Dnia Zadusznego, o godz. 18.00. Po ich odczytaniu będziemy modlić się za zmarłych, odmawiając część Różańca. Ponadto w intencji wszystkich zmarłych wypominanych w naszym kościele, codziennie przez cały listopad, odprawiamy Mszę świętą, która w najbliższym tygodniu będzie o godz. 6.30. W zakrystii lub w kancelarii nadal można składać kartki z imionami zmarłych na listopadowe wypominki.

  5.  Pierwsze dni listopada to czas, kiedy można zyskiwać odpusty za zmarłych. Od południa 1 listopada do północy z 2 na 3 listopada można zyskać odpust zupełny za nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie tam modlitwy „Ojcze nasz” oraz „Wierzę w Boga Ojca”. Natomiast od 1 do 8 listopada, codziennie, można zyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam dowolnej modlitwy za zmarłych. Wszystkie wymienione odpusty zyskuje się pod zwykłymi warunkami, jakimi są: stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego, przyjęcie Komunii świętej i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Przypominamy, że odpust zupełny można zyskać tylko raz dziennie za siebie lub za jedną duszę czyśćcową.

  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota listopada. W czwartek o godz. 8.30 zostanie odprawiona Godzina Święta dla chorych i seniorów. W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i na dodatkową Mszę świętą o 15:30. Ze spowiedzi można skorzystać codziennie od 6.30 do 9.00 i podczas wieczornej Mszy świętej. Dodatkowo będziemy spowiadać w czwartek od 17.00, a w piątek od 15.00. W sobotę o 8.30 zapraszamy do udziału w nabożeństwie pierwszych sobót.

  7. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłego w ubiegłym tygodniu śp. Józefa Skrzyniarza l. 79.
 

 

 


P O L E C A M Y: