Aktualności,  Ogłoszenia duszpasterskie

3 XII 2023 – I Niedziela Adwentu

 

 

  1. Msza święta w intencji Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszego Kościoła została odprawiona o godz. 9.15

  2. Od jutra rozpoczynamy celebrowanie Rorat. Odprawiać je będziemy od poniedziałku do piątku o 18.30. Pół godziny przed Roratami będziemy śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. W sobotę Roraty będą o godz. 8.30, Godzinki zaś o 8.00. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w Roratach i prosimy o przynoszenie ze sobą lampionów.

  3. Adwentowe spotkanie Oratorium Tańca będzie w najbliższy czwartek po wieczornej Mszy świętej, o 19.15, w Auli św. Filipa. Tym razem wytańczymy przed Panem naszą tęsknotę, oczekiwanie i radość z tego, że już niebawem po raz kolejny zamieszka wśród nas. Serdecznie zapraszamy.

  4. W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w tym dniu odprawimy jak w dzień powszedni. O godz. 12.00 zapraszamy do naszego kościoła na prywatną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem w ramach „Godziny Łaski” – jest to praktyka związana z objawieniami Matki Bożej we włoskiej miejscowości Montichiari. Maryja obiecała, że w ten, kto w Uroczystość Jej Niepokalanego Poczęcia będzie modlił się między godziną 12.00 a 13.00, wyprosi wiele łask dla duszy i ciała, nawrócenie dla wielu grzeszników i poruszenie dusz zatwardziałych, a Jezus okaże grzesznikom wielkie miłosierdzie. Jeśli ktoś nie może przyjść do kościoła, może w tej godzinie modlić się w domu, do czego gorąco zachęcamy. Z racji na uroczystość w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji przed kościołem zbierane będą ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

  6. Również w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o 18.30 będzie śpiewał Chór Gos.pl.

  7. W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki na wigilijny stół oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas”. Minimalna ofiara za świecę to 10 zł. Wszelkie ofiary ponad tę kwotę są przeznaczone na pomoc świąteczną dla podopiecznych naszego parafialnego oddziału Caritas. Od jutra przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie wystawiony kosz, do którego można składać niepsującą się żywność na świąteczne paczki dla ubogich.

  8. „Filipińska Szopka Rodzinna” poszukuje aniołów, postaci, zwierząt, ozdób choinkowych, wszystkiego, co Twoim zdaniem powinno się w niej znaleźć. Zapraszamy do udziału w naszym konkursie. Szczegóły na plakatach i na stronie filipini.eu.

  9. Maltańczycy zapraszają na kurs pierwszej pomocy. Szczegóły na plakacie i w internecie.
 

 

 


P O L E C A M Y: